Легенди футболу на святі ДШВ ЗСУ: огляд матчу від АВФУ

збу

День Десантно-штурмових військ у Житомирі відсвяткували по-футбольному! В гості до легендарних десантників із 95-ї окремої десантно-штурмової бригади завітала Національна збірна України серед ветеранів. Дружній матч на «Спартак-Арені» завершився результативною перемогою легенд футболу 9:4!

Міцна дружба між збірною ветеранів та військовими триває з самого початку військових дій на сході України. Неодноразово видатні гравці були в зоні ООС, проводячи дружні матчі зі спецпризначенцями, десантниками, прикордонниками, поліцейськими… Десятки разів збірники відвідували військові підрозділи та частини на території мирної України. Але візит до знаменитих десантників «95-ки», чия звитяга та численні бойові подвиги наводять жах на супротивників та відомі далеко за межами країни, був по-особливому зворушливим. Організаторами матчу виступили провідний виробник хліба та хлібобулочних виробів в Україні ТОВ «Агробізнес»Українська асоціація футболу, Житомирська обласна асоціація футболу та Асоціація ветеранів футболу України.

До Житомира на гру зі збірною ДШВ ЗСУ, до складу якої увійшли представники різних бригад (25 ОДШБр з Гвардійська, 79 ОДШБр з Миколаєва, 80 ОДШБр зі Львова, 81 ОДШБр з Краматорська, 95 ОДШБр з Житомира), Національна збірна під керівництвом Анатолія Дем’яненка та Володимира Лозинського вирушила наступним складом: Владислав Ващук, Олег Собуцький, Сергій Шищенко, Андрій Воробей, Віталій Самойлов, Едуард Цихмейструк, Геннадій Медведєв, Богдан Шершун, Святослав Сирота, В’ячеслав Свідерський, Володимир Бондаренко, Олексій Бєлік, Андрій Оксимець, Олександр Венглинський, Віталій Мандзюк, Олександр Романчук, Андрій Хомин та Микола Іщенко. Також у другому таймі під схвальні оплески глядачів у складі збірної України на вістрі атаки вийшов командир 95 ОДШБр, полковник Максим Миргородський. До речі, виглядав на фоні «зірок» доволі впевнено – відчувається чималий досвід виступів за команду десантних військ «Аеромобільник».

Уболівальники, серед яких було чимало військовослужбовців та членів їхніх сімей, побачили гольову феєрію у виконанні обох команд. В середньому кожні п’ять хвилин м’ячі влітали у ворота, у прохолодну погоду підіймаючи настрій глядачам. Рахунок відкрив Андрій Воробей, згодом він же його подвоїв. Опісля у складі «синьо-жовтих» відзначалися двічі Олег Собуцький, Сергій Шищенко, Віталій Мандзюк, Геннадій Медведєв, ще один м’яч армійці провели у власні ворота, а кінцеву точку в грі поставив Максим Миргородський, який вже в компенсований час вийшов сам на сам та влучно пробив у самісінький кут воріт.

«Проти військових ігри завжди особливі, в них є своя специфіка, – відзначив Анатолій Дем’яненко. – Можу відзначити гарну фізичну підготовку наших суперників, хлопці молоді, для них грати на максимумі весь матч не проблема. Але є й недоліки, якими наші майстри скористалися. Головне, що в підсумку всі залишилися задоволені, у наші ворота чотири м’ячі навіть не скажу коли востаннє забивали. Це теж комплімент супернику. А головне, щоб на службі в них все було гарно, щоб чимскоріш завершилося ця неоголошена війна, коли на сході  нашої країни гинуть наші хлопці».

Був після гри ще один цікавий момент. Другий м’яч у ворота збірної ДШВ ЗСУ для Олега Собуцького став сотим за час виступів у складі Національної збірної ветеранів. Солідна віха для людини, яка чотири роки тому заснувала команду, об’єднала видатних гравців метою підтримки миру в Україні та наших військових, організовуючи в середньому по 40-50 матчів на рік. Гравці та тренери подякували Собуцькому за величезну увагу до ветеранського футболу, на згадку презентувавши ювілейну футболку з автографами.

Подібний матч відбувається в Житомирі вперше, але може стати доброю традицією. «Житомирщина чекає на такі футбольні вистави і ми завжди раді бачити наших легенд. Сьогодні вдвічі приємніше, що зустрічаються справжні легенди футболу із нашими легендарним бійцями Десантно-штурмових військ України. Ми вдячні нашим футболістам, що вони вшанували наших військових», – розповідає голова Житомирської обласної асоціації футболу Руслан Павлюк.

Одним футбольним матчем у цей святковий день не обмежувався візит зіркових гравців до наших захисників. Збірна відвідала місце базування «лицарів неба» в Житомирі, причому екскурсію по музею бригади та виставці зразків зброї і техніки провів особисто Максим Миргородський. Більша частина експозиції зібрана безпосередньо з полів бою, це уламки боєприпасів, особисті речі десантників. Цілі стенди присвячені бойовим подвигам у зоні ООС, біографіям героїв, завдяки яким до 95-ї бригади міцно закріпився епітет «легендарна».

«Ми довго готувалися до візиту в 95-ту бригаду, хотіли зробити це влітку, але перенесли на символічну та знакову дату – День ДШВ ЗСУ та День Гідності та свободи, – наголосив віце-президент УАФ, президент АВФУ Олег Собуцький. – До третини своїх матчів збірна ветеранів проводить проти військових. Це та місія, яку ми намагаємося гідно нести та від якої за жодних умов не відмовимося. Сказав десантникам, що нашою ціллю є провести матч перемоги на «Донбас-Арені», що вони схвально сприйняли. Ми на власні очі побачили, які важливі завдання виконують десантники та високу ціну за це платять. Схиляємо голови над усіма полеглими в боротьбі за Україну, вони справжні Герої, кожен з яких заслуговує пам’яті українського народу. І футбольний матч, попри прохолодну погоду, був цікавим. Подивіться на рахунок, суперник вперто йшов вперед атакувати наші ворота, і часом своєї мети досягав. Хочу подякувати всім десантникам 95 бригади та їхньому командиру Максиму Миргородському за теплу зустріч, Українській асоціації футболу та її президенту Андрію Павелку за підтримку та надану сувенірну продукцію, всім легендам українського футболу, що незважаючи на зайнятість завжди знаходять час зіграти та підтримати військових. Ми є одна дружня сім’я, яка нині єдина та потужна як ніколи».

Пресслужба АВФУ