ФФУ та Національний університет фізичного виховання і спорту України презентували Інститут футболу

85

7 лютого відбулося урочисте підписання угоди між Федерацією футболу України та Національним університетом фізичного виховання і спорту України про створення Інституту футболу. Мета нового закладу – вдосконалити систему підготовки спеціалістів та збільшити кількість футбольних тренерів серед випускників ВНЗ.

Інститут футболу – спільний проект ФФУ та НУФВСУ, який отримав підтримку двох міністерств: освіти та науки і молоді і спорту.

Згідно з угодою, буде удосконалена система підготовки здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра зі спеціальності «Фізична культура і спорт» (спеціалізація «Тренерська діяльність у футболі»). Також у НУФВСУ буде запроваджено магістерську програму «Футбол у системі резервного спорту», а ФФУ та університет будуть сприяти працевлаштуванню відповідних магістрів. Фахівці Інституту візьмуть участь у розробці Комплексної програми розвитку футболу в Україні.

Під час свого вітального виступу Андрій Павелко зазначив, що новостворений Інститут футболу буде сприяти створенню умов для розвитку футболу у трьох основних напрямах – кадровому, методичному та науковому.

«Дуже приємно, що від нашої першої зустрічі з ректором Національного університету фізичного виховання та спорту Євгеном Імасом, у ході якої ми обговорювали перспективи створення Інституту футболу, до презентації проекту пройшло дуже мало часу, – розповів президент ФФУ. – Нашому футболу зараз необхідні не лише розробка стратегії, програми розвитку, а й достатня кількість фахівців тренерського цеху, які опанують передовий досвід провідних країн світу. Введений нами в експлуатацію завод з виробництва штучних полів дозволить збільшити кількість футбольних шкіл та секцій по всій країні. Саме там й знадобляться спеціалісти – наставники майбутніх гравців юнацьких, молодіжної та національної збірних. Приємно, що в стінах реабілітаційної медичної лабораторії на базі Інституту футболу буде можливість для відновлення як гравців збірних, так і воїнів АТО, котрі проходять лікування у Головному військовому клінічному госпіталі Києва, з яким Федерація футболу тісно співпрацює».

«Я вдячний ФФУ, яка підтримала ініціативу створення Інституту футболу, – відзначив у свою чергу Євген Імас. – Це проект дуже перспективний, який буде сприяти реалізації спільних захистів для розвитку футболу. Зокрема, його кадрового, методичного та наукового забезпечення».

Прес-служба ФФУ, фото Павла Кубанова