«Поруч» знову на Житомирщині

поруч

На Житомирщину повертаються заняття спільного проєкту МОН і ЮНІСЕФ – «Поруч», який має на меті забезпечити психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни.

У навчальному закладі села Садки, що на Житомирщині 17 грудня відбулося два заняття проєкту «Поруч», частина з яких пройшла у бомбосховищі через повітряну тривогу.

На занятті діти почергово займалися із психологом, грали у рухливі ігри з футбольним м’ячем та слухали медичного волонтера, який розповів і продемонстрував, що робити у випадку травм.

«Проєкт “Поруч” має на меті надати психосоціальну підтримку дітям за допомогою спорту, зокрема футболу, як інструменту досягнення цілей. Фізична активність допомагає зменшити тривогу та покращити емоційний баланс.

Працює три локації: територія безпеки (моя), спортивна, здоров’я і безпека. Діти вчаться працювати в команді, бути лідером, виконують вправи на координацію із м’ячем, спілкуються із психологом, розповідають свої історії, досвід, щоб бути почутими – це так важливо. Такі заняття є профілактикою посттравматичного стресового розладу. Не дивлячись на тривогу, ми працювали в укритті, бо ми незламні, саме так говорять діти», – зазначає психолог проєкту Алла Буніс.

Проєкт по всій області проводить Житомирська обласна асоціація футболу. Спортивну складову реалізують благодійний фонд «Розвиток футболу України» у партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.

Із питань організації занять у ваших навчальних закладах звертайтесь: координатор проєкту в Житомирській області Руслан Маєвський (067 264 87 50).